Haber

Galatasaray’dan F.Bahçe’ye bir referans daha: Sahada kazanamadığınızda…

Galatasaray’ın ikinci başkanı Metin Öztürk, sponsorluk anlaşmasının imza töreninde açıklamalarda bulundu.

Metin Öztürk, Ankaragücü maçıyla ilgili herhangi bir taleplerinin olmadığını, kararın Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından verileceğini söyledi.

Süper Lig’de Ankaragücü maçının Eryaman Stadı’nın yeri hakkındaki soruya yanıt veren Metin Öztürk, şunları söyledi: “Bu bizim iddiamız değil. TFF’nin meselesi. İstanbulspor maçında boyalı sahada oynadık. Sporcuların sağlığı çok önemli. Yarın oraya gelecek takımların sağlığı önemli. Nerede olduğu umurumuzda değil. Sahadır. Biz pahasına oynarız. Kararı TFF verecek. Deplasmanda oynayacağımız maç için talepte bulunamayız. “Sahanın sporcu sağlığına uygun olması esastır. İki hafta önce saha tam bir felaketti. Eğer orada oynarsak ve iki takımdan biri sakatlanırsa suç bu kararı verenlerindir. Orada oynayacağız.”söz konusu.

“Şampiyonluk emeklilik ikramiyesi değildir”

Kulübümüz gerekli açıklamayı yaptı. Rakibimiz sahada kazanamayınca farklı yaklaşıyor. Algı operasyonu yapılıyor. Şampiyonluk emeklilik ikramiyesi değildir. 20 personel var. En az 6-7 takım düşme potasında. Herkes umutsuzluk içinde. Avrupa yarışına 5-6 takım katılıyor. Liderimiz gerekli açıklamayı yaptı. 2 net kırmızı kart verilmedi. Her meslekte işini iyi yapanlar da var, kötü yapanlar da. Dün açıkça verilmeyen iki kırmızı kart ve farklı bir penaltı vardı. Kulübümüz gerekli cevapları veriyor.

“Gerekli cevapları verdik”

Kulübümüz gerekli açıklamayı yaptı. 2 net kırmızı kart vermeyen hakem… Bakın hakemlerden bahsetmiyoruz. Genelleme yaparsanız her bahiste yanılırsınız. Her meslekte işini iyi yapanlar da var, kötü yapanlar da. Niyetleri iyi olmasına rağmen bunu göremeyen ve kötü kararlar verenler var. Kötü kalpli insanlar var. Dün iki net kırmızı kart verilmedi. Çok farklı bir cezası da var. Biliyorsunuz Icardi bir güreşçi değil. Maalesef F.Bahçe Stadı’nda bir F.Bahçe futbolcusuyla güreşe katılmıştır. O günkü hakem bu güreşin doğal olduğunu düşünüyordu. 4-5 hafta o oyuncudan uzak kaldık. Herhangi bir ceza verilmedi. Dün rüzgar kuvvetliydi herhalde ve penaltı kararı verildi. Şampiyonluk yolunda yarıştığımız rakibinin 1 puanda kalması onu yine de umutlandırdı. Kulübümüz gerekli cevapları verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu